اهداف برگزاری جشنواره ایده

  • ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد کسب و کار حوزه فناوری های گردشگری
  • حمایت مادی و معنوی از استارتاپ ها و شرکت‌های نوپای در حوزه گردشگری
  • هدایت و حمایت از ایده ها جهت تجاری سازی آن ها و ایجاد تسهیلات لازم برای ادامة فعالیت
  • برقراری ارتباط موثر بین افراد خلاق، خوش فکر و صاحب ایده ، با نهادهای دولتی و بخش خصوصی
  • شکل گیری،تقویت و توسعه ی زیست بوم استارتاپی وکارآفرینی حوزه گردشگری با اولویت الکترونیک

سوالات عمومی

با توجه به برگزاری اولین ماراتن بین المللی برنامه نویسی گردشگری ایران (هکاتوریسم2020) درجزیره کیش وحضور مسئولین دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی، اعضای شورای سیاست گذاری  تصمیم به برگزاری جشنواره ایده در منطقه آزاد کیش گرفتند.علاوه بر آن جزیره ی کیش امکانات عمومی را در سطح بالایی دارا می باشد. همچنین کیش یکی از زیباترین نقاط ایران است که با توجه به برنامه های پیش بینی شده، شرایط خاطره انگیزی رابرای شرکت کنندگان داخلی رافراهم می آورد.

سوالات مرتبط با ثبت نام

ثبت نام به صورت اینترنتی و تنها از طریق سایت اختصاصی جشنواره به آدرس hackatourism.org انجام خواهد پذیرفت.

مهلت ثبت نام ایده ها تا یکم دی ماه میباشد که نتایج داوری اولیه جهت حضور صاحبان ایده و طرح های استارتاپی در دی ماه اعلام خواهد شد.و افراد دارای شرایط حضور در جشنواره از تاریخ 16تا 18 بهمن ماه در جزیره کیش حاضر خواهند شد.

هزینه ثبت نام اولیه رایگان می باشد. ولی مبلغ ثبت نام پس از داوری اولیه و اعلام نتایج برگزیدگان جهت حضور در جشنواره 300 هزار تومان می باشد .لازم به ذکر می باشد که ایده و طرح های  برتر جشنواره علاوه بر دریافت جوایز خود و سایر خدمات ارائه شده از سوی رویداد،کلیه هزینه های جاری سفر آنها به جزیره کیش نیز تسویه خواهد شد.

از آنجایی که ثبت نام اولیه رایگان می باشد، پس داوری اولیه و در صورت انتخاب جهت حضور در جشنواره ایده ، هزینه ی شرکت در رویداد می بایست پرداخت شود.

پس از دریافت ایده ها و طرح ها در ثبت نام اولیه، اعضای تیم داوری جشنواره اقدام به بررسی  ایده ها می نماید. ایده هایی که فاکتورهای مد نظر کمیته داوری را پاس کنند به جشنواره دعوت خواهند شد.

بله، از بخش پشتیبانی سایت موضوع رو با ما مطرح کنید.

سوالات مرتبط با ماراتن برنامه نویسی گردشگری

بله ،افرادی که دارای ایده و استارتاپ یا اختراعی هستند که قابلیت تجاری سازی داردو نیاز به سرمایه گذاری بر روی طرح خود دارند، میتوانندبه صورت  همزمان در هم در جشنواره ایده وهمچنین در ماراتن برنامه نویسی شرکت کنند. برای اطلاعات بیشتر به قسمت سوالات مرتبط با ماراتن بین المللی برنامه نویسی گردشگری مراجعه کنید.

سوالات مرتبط در مورد برگزاری

به دلیل میزبانی پردیس دانشگاه صنعتی شریف در برگزاری ماراتن  رعایت کلیه موازین اخلاقی و شئونات اسلامی در طی برگزاری ماراتن در محیط دانشگاه الزامی می باشد.

این رویداد جهت ارائه طرح و ایده شما برای سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی تدارک دیده شده است.پس هرگونه تاییدیه از مراجع ذی صلاح، نمونه اولیه طرح در قالب استارتاپ، طرح صنعتی و….همچنین مواردی از قبیل طرح توجیه اقتصادی، بوم مدل کسب و کار و….. نیز جهت ارائه  حرفه ی به کمیته داوران از امتیاز ویژه ای برخوردار می باشد.

بله، شما مجاز به این کار هستید ولی کلیه هزینه های سفر به جزیره کیش و اسکان و..به عهده شخص مهمان می باشد.وحتما این موضوع را در صورت تایید حضور شما در جشنواره ایده به پشتیبانی رویداد اطلاع دهید.

کمپ استراحت از عصر یکروز قبل و تا عصر یک روز بعد از ماراتن برنامه نویسی وجشنواره ایده، در محل برگزاری بصورت رایگان تدارک دیده شده است اما افرادی که می خواهند اقامت بهتری یا روزهای بیشتری را در جزیره اقامت داشته باشند می توانند نسبت به رزرو هتل اقدام کنند.

خیر. صبحانه، ناهار و شام در محل برگزاری سرو می شود.

سوالات مرتبط با داوری

داوری و مربیان در دو بخش فنی و علمی خواهد بود که از لحاظ فنی از میان مطرح ترین و با سابقه ترین افراد حاضر در کشور که سابقه ی اجرای طرح های صنعتی،اختراع و همچنین راه اندازی استارتاپ های موفق را دارند انتخاب شده اند. داوران بخش علمی نیز از میان متخصصین حوزه گردشگری انتخاب شده اند که به چالش های مطرح شده احاطه دارند.

مالکیت مادی و معنوی طرح ،ایده یا استارتاپ ارائه شده به جشنواره ایده به صورت کامل متعلق به صاحب ایده می باشد.و شایان ذکر است  بخشی از خدمات معنوی حضور در جشنواره ایده کمک به صاحبان ایده جهت ثبت رایگان مالکیت فکری طرح خود به کمک مجرب ترین افراد حقوقی می باشد.

جوایز نقدی و غیر نقدی فراوانی در نظر گرفته شده است که می توان به بخشی از آنها در ذیل اشاره نمود

اهدای جوایز به پنج ایده و طرح برتر

معرفی سرمایه گذار جهت حمایت مالی

معرفی جهت استقرار در مراکز شتابدهی استارتاپ ها

اخذ مشورت و دریافت تجربیات بزرگان حوزه کارآفرینی

صدور گواهی حضور در این رویداد برای کلیه شرکت کنندگان

تور کیش گردی برای تمامی شرکت کنندگان پس از اختتامیه جشنواره

ثبت رایگان موارد حقوقی مورد نیاز صاحب اثر به کمک مجرب ترین وکلای حقوقی

و…